Om AHK

Klubbens Vision

  • Allerød HK vil sikre et attraktivt håndboldtilbud til børn, unge og voksne.
  • Allerød HK vil være en bredde-klub med et stærkt socialt sammenhold og en klubliv præget af trivsel og gode oplevelser for alle uanset niveau.
  • Allerød HK bifalder den særlige AHK hold-ånd, der er på banen og udenfor banen.
  • Driften af klubben skal være robust og drives af sunde holdninger og en sund økonomi.

Bestyrelsen

Formand

Peter Lilja
Mail: formand@alleroedhk.dk

Ansvarsområde
Kasserer
Kenn Bruun Hansen
Mail: kenn.bruun.hansen@alleroedhk.dk
Ansvarsområde

Næstformand
Kim Rasmussen
Mail: kim.rasmussen@alleroedhk.dk

 Ansvarsområde
Sekretær
Mette Melhaven
Mail: mette.melhaven@alleroedhk.dk
 Ansvarsområde
Medlem
Tim Tyron
Mail: tim.tyron@alleroedhk.dk
 Ansvarsområde      
Medlem
Karin Due
Mail: karin.due@alleroedhk.dk
Ansvarsområde
Medlem
Jesper Sander
Mail: jesper.sander@alleroedhk.dk
Ansvarsområde
Medlem
Stig Albeck
Mail: stig.albeck@alleroedhk.dk
Ansvarsområde
Medlem
Aien Jebelli
Mail: aein.jebelli@alleroedhk.dk
Ansvarsområde
Medlem
Jacob Frydendal Clausen
Mail: jacob.frydendal.clausen@alleroedhk.dk
Ansvarsområde
1. Suppleant
Lisbeth Lindhart
 

Allerød Håndbold Klub cvr.nr. 50637816 | Banevang 7 | 3450 Allerød

Vedtægter

Generalforsamling